Komponenty


System heatapp! można rozbudować do 96 komponentów radiowych. Wśród komponentów znajdują się

Komponenty podstawowe

heatapp! base – element ten stanowi mózg całego systemu. To na nim przechowywane są wszystkie dane i nastawy. Umieszcza się go przy źródle ciepła i łączy z nim przewodem. Sterowanie odbywa się przy użyciu protokołu OpenTherm, 0-10V lub on/off. Heatapp! base komunikuje się poprzez wi-fi lub kabel Ethernet RJ45 z heatapp! gateway.

heatapp! base T2B – jest to odpowiednik heatapp! base, w którym zamontowano magistralę danych T2B zamiast Open Therm. Służy ona jako zdalne sterowanie regulatorem EbV-Theta bez lub z uwzględnieniem pomieszczenia referencyjnego, do czego wymagany jest element heatapp! sense wire. Opcjonalnie współpracuje z heatapp! gateway do sterowania dodatkowym pomieszczeniem. Heatapp! base T2b jest kompatybilna ze wszystkimi regulatorami EbV-THETA od wersji 3.0.

Dla regulatorów OEM-THETA mogą wystąpić ograniczenia. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z naszym działem pomocy technicznej.

heatapp! gateway – stanowi centralny interfejs komunikacyjny. Łączy się z elementami bezprzewodowymi przy pomocy sieci radiowej z-wave. Przesyła informacje pomiędzy nimi a heatapp! base. Umieszcza się go w centralnym miejscu budynku w celu umożliwienia komunikacji pomiędzy urządzeniami.

Komponenty opcjonalne

heatapp! drive – elektroniczna głowica termostatyczna. Montuje się ją przy grzejnikach. Głowica mierzy temperaturę pomieszczenia i przesyła bezprzewodowo otrzymaną wartość do systemu, jednocześnie kontrolując stopień otwarcia zaworu. Pasuje ona do standardowych zaworów ze złączem M30 x 1,5 mm lub z adapterem RA. W przypadku zaworów z przyłączem RA/V i RA/VL oferujemy odpowiednie adaptery. Inne adaptery są dostępne u specjalistycznych sprzedawców.

heatapp! floor – listwa montowana w skrzyni z rozdzielaczem ogrzewania podłogowego. Na podstawie sygnału radiowego steruje ona otwarciem obiegów grzewczych. Może sterować ośmioma kanałami, a do każdego z nich można podłączyć do trzech termoelektrycznych siłowników. Heatapp! floor posiada zintegrowany wzmacniacz sygnału, aby poprawić zasięg radiowy innych komponentów radiowych.

heatapp! sense – bezprzewodowy czujnik temperatury pomieszczenia. Stosuje się go w przypadku instalacji ogrzewania podłogowego. Aby uzyskać rzeczywistą wartość temperatury, nie należy go zakrywać.

heatapp! sense wire – jest to przewodowy czujnik temperatury pomieszczenia, służący do pomiaru rzeczywistej temperatury w pomieszczeniu referencyjnym.

Heatapp! sense wire podłącza się bezpośrednio do heatapp! base, dzięki czemu nie potrzebuje on heatapp! gateway.

heatapp! sense control – stanowi alternatywę dla heatapp! sense. Jest to bezprzewodowy czujnik temperatury i wilgotności pomieszczenia z wyświetlaczem. Zadaną temperaturę pomieszczenia można również ustalić na tym urządzeniu

heatapp! single floor – jest to gniazdo elektryczne sterowane radiowo lub przekaźnik podtynkowy do włączania np. grzałek elektrycznych, promienników podczerwieni, nagrzewnic lub siłowników. Są trzy warianty heatapp! single floor zalecane przez producenta. Stanowią one produkty występujące w wolnym handlu, wyposażone w komunikację Z-Wave. Urządzenia te mogą być używane z systemem heatapp!

Kup przez wyspecjalizowanych sprzedawców!

 

heatapp! repeater - jest to urządzenie podłączane do gniazdka elektrycznego. Służy do poprawy zasięgu radiowego i komunikacji pomiędzy komponentami bezprzewodowymi a heatapp! gateway. Stosuje się go w przypadku, gdy komponenty nie mogą się skomunikować z powodu zbyt dużej odległości lub ilości przeszkód pomiędzy nimi.

heatapp! WLAN-Stick - stosuje się, gdy nie ma możliwości połączenia heatapp! base z routerem sieci wewnętrznej za pomocą kabla LAN. Podłącza się go na trwałe do heatapp! base.

 

Dodatkowe elementy

Aplikacja heatapp! – dostępna za darmo w Sklepie Play oraz App Store na smartfony i tablety. Służy do obsługi systemu heatapp! Jest dostępna w języku polskim, angielskim, francuskim, holenderskim, niemieckim i włoskim.

Heatapp! connect – jest to serwer internetowy służący do ustanawiania połączenia pomiędzy systemem heatapp! a urządzeniami mobilnymi. Aby połączenie było możliwe, musi zostać aktywowany w asystencie instalacji heatapp! base. W przeciwnym wypadku system będzie można obsługiwać jedynie będąc w budynku, w którym się on znajduje.

Heatapp! connect nie zapisuje żadnych danych. Są one przechowywane w heatapp! base, dzięki czemu uzyskuje się najwyższe możliwe bezpieczeństwo danych.